Jak w hotelach chronić gości przed wirusami i bakteriami?
Wynajmując pokój nawet w najlepszym hotelu nie mamy pojęcia kto nocował w nim przed nami, o ile pokój jest wysprzątany, są świeże ręczniki i pościel to w powietrzu nadal mogą się utrzymywać wirusy i bakterie pozostawione przez poprzedników.
Fizycznie jest niemal niemożliwe aby po każdej wizycie poddać pokój pełnej dezynfekcji, jednak istnieją inne rozwiązania, które branża hotelarska powinna brać pod uwagę w obliczu obecnej epidemii.
Ozonowanie pokojów hotelowych
Zanim dojedziemy do tego jak wykorzystać ozonowanie w branży hotelowej dowiedzmy się nieco więcej o tej metodzie.
Do ozonowania pomieszczeń wykorzystywany jest gaz – ozon O3 nazywany również aktywnym tlenem. To jeden z najskuteczniejszych znanych nam obecnie środków.
Ozon to niepalny gaz o niskiej trwałości i bardzo łatwej rozpuszczalności w wodzie, należy jednak pamiętać że jest on również wysoce toksyczny oraz posiada właściwości aseptyczne, dlatego należy ozonować pomieszczenia wyłącznie urządzeniami do tego przeznaczonymi, dzięki którym będziemy mieli pewność, że cały proces przebiegnie bezpiecznie a zarazem skutecznie.
-
Oczyszczacz powietrza O3 Pure AirMed – z ozonatoremProdukt w promocji2 490,00 zł
-
Ozonator i oczyszczacz powietrza LUFTHOUS OZONO3Produkt w promocji890,00 zł
-
Przenośny ozonator powietrza LUFTHOUS AIR SLIMProdukt w promocji149,00 zł
Ozon wchodzi w reakcję chemiczną ze szkodliwymi dla zdrowia związkami, bakteriami oraz wirusami i skutecznie je neutralizuje.
Dodatkową zaletą ozonowanie jest świeży zapach w pomieszczeniu, który śmiało można porównać z zapachem powietrza tuż po burzy.
Generatory ozonu, całkowicie zabijają wszelkie bakterie oraz wirusy.
Jak wygląda ozonowanie w praktyce?
Wydawać by się mogło, że ozonowanie będzie pracochłonne i nie sprawdzi się hotelach. Nic bardziej mylnego. Pamiętaj, że dbasz nie tylko o zdrowie swoich gości ale również o budowaną przez lata renomę swojego hotelu czy pensjonatu.
Ozonowanie standardowego pokoju hotelowego zajmuje około 10 minut i polega na podłączeniu urządzenia do źródła energii oraz naciśnięciu jednego przycisku.
Kiedy jeden pokój poddajemy ozonowaniu personel sprzątający może zająć się następnym pokojem, a następnie przenieść urządzenie (waga ok 1kg ) do następnego pokoju.
Należy pamiętać aby po ozonowaniu dokładnie przewietrzyć pomieszczenie!
Ile kosztuje ozonowanie pokoju hotelowego?
Profesjonalne i posiadające atesty urządzenia można kupić już za kilkaset Euro, większe urządzenia zalecane na przykład dla pokoi wieloosobowych w hostelach to koszt już kilku tysięcy Euro.
Urządzenia do ozonowania, można również wynająć co w dobie obecnego zagrożenia koronawirusem może się okazać ciekawym rozwiązaniem dla wielu hoteli, hosteli czy pensjonatów, które dbają o zdrowie swoich gości.
Ozonatory powietrza
-
Oczyszczacz powietrza O3 Pure AirMed – z ozonatoremProdukt w promocji2 490,00 zł
-
Ozonator i oczyszczacz powietrza LUFTHOUS OZONO3Produkt w promocji890,00 zł
-
Przenośny ozonator powietrza LUFTHOUS AIR SLIMProdukt w promocji149,00 zł
Ile trwa ozonowanie pokoju hotelowego?
Średniej wielkości pokój dwuosobowy w hotelu to około 15m2 i potrzebujemy na pozbycie się bakterii i wirusów zaledwie 10 minut ozonowania.
Ile kosztuje ozonator?
Przenośny ozonator to obecnie koszt około 600 zł brutto, większe urządzenie ozonujące jednorazowo do 200 m2 powierzchni idealnie sprawdza się na salach bankietowych, restauracjach czy salach konferencyjnych.