Zakup materaca. Na co zwrócić uwagę.

Zakup materaca. Na co zwrócić uwagę.

Zakup odpowiedniego materaca to poważna decyzja, pamiętajmy że aż ⅓ życia spędzamy na śnie. Wybierając materac idealny chcemy aby zapewnił nam odpowiedni wypoczynek, relaks ale przede wszystkim komfortowy sen.

Materac dla pary

Kupujemy materac

Niezależnie od tego czy zamierzasz kupić materac online czy w salonie stacjonarnym warto zadać sobie kilka podstawowych pytań.

Przede wszystkim jakie funkcje ma on spełniać oraz jaki potrzebujemy wymiar materaca. 

Materace dla osób dorosłych powinny być dłuższe od jej wzrostu o około 20 centymetrów i szerokości minimum 90 centymetrów. Takie wymiary gwarantują nam strefę komfortu podczas snu.

Komfort materaca

Jeżeli już jesteśmy przy komforcie snu to warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów oraz posiadane przez producenta certyfikaty, to gwarantuje, że produkt wykonano z najwyższej jakości materiałów.

Nigdy nie kieruj się tylko wyglądem materaca i tym czy będzie Ci pasował do wystroju wnętrza, materac powinien być wygodny i zapewniać komfortowy wypoczynek.

Testujemy materac

Jeżeli testujemy materac w salonie to pamiętajmy, że na materacu nie należy siadać, należy się na nim położyć i sprawdzić jak dostosuje się do naszego ciała i położenia. Materac powinien zapewniać równą powierzchnię, a zarazem być elastyczny

Zwróćmy uwagę, czy dokładnie podpiera każdą część naszego ciała i pozwala pozostać w naturalnym kształcie naszemu kręgosłupowi.

Klęska urodzaju.

Zbyt duży wybór materacy na rynku może być problemem, jednak większość parametrów pozostaje bez zmian, wielu sprzedawców i producentów tworzy własne marki.

Istotny jest tak zwany wkład, to on wpływa znacząco na komfort snu oraz to co najważniejsze czyli zdrowie!

To właśnie dobrze dobrany wkład materaca zapewnia naszemu kręgosłupowi odpowiednie podparcie oraz ułożenie podczas snu.

Materac twardy czy miękki?

Każdy ma jakieś swoje preferencje co do twardości materaca, jedni wolą spać na twardym inny na miękkim materacu. Wybór odpowiedniej twardości ma jednak olbrzymie znaczenie. 

MIT: “Dla kręgosłupa najlepszy jest twardy materac”.

Jeżeli wybierzemy materac zbyt twardy nie będzie podpierał punktowo naszego ciała podczas snu, a co za tym idzie naczynia krwionośne będą uciskane, a mięśnie napięte oraz skurczone.

Zbyt miękki materac sprawia, że się w niego zapadamy, a kręgosłup się wygina powodując ból całych pleców.

Twardość materaca

Zawsze wybieramy taki materac, który zapewni nam odpowiednią sprężystość.

  • Miękki H1 dla osób o wadze do 60 kg
  • Średnio twardy H2 dla osób o wadze od 60 do 80 kg
  • Twardy H3 dla osób o wadze od 80 do 110 kg
  • Bardzo twardy H4 dla osób o wadze powyżej 110 kg

Skorzystaj z darmowej porady

Nasi eksperci pomogą dobrać materac dla Ciebie.
Możesz również umówić się na spotkanie w salonie w Twoim mieście.

To może Cię również zainteresować